Listopad 2017 Těžko říct, kdo měl ten pološílený nápad natrhat kousky Seychel, Thajska, Portugalska, Skotska, Norska a Islandu a sešít je dohromady v podobě odlehlého souostroví daleko v Tichém oceánu. Pro nás milovníky všemožných přírodních scenérií je to ale zn. ideál!  Takový ideál, že jsme si ho vybrali na svatební cestu. Naším honeymoon suite se na 3 týdny a 4200 kilometrů stal malý bílý campervan. 

Přijeli jsme lehce před sezónou, v listopadu, na přelomu jara a léta. To je tady taková ta doba, kdy vás při brodění sněhem sleduje pestrobarevný papoušek a pár dní nato na písečné pláži v kraťasech sledujete tučňáky. Prostě úlet. Živly v podobě sněhu, vichřic a jehňátek (sic!) nám slušně narušovaly trekovací plány. Se všemi nepřízněmi jsme se ale nakonec popasovali, pár treků oželeli a na některých za odměnu byli skoro sami.

Pobyt nám dost zpříjemnili naši čeští kamarádi. Na jižním ostrově jsme mohli přestát popříletový jetlag u Lanďáků, na severním jsme si od kočovného života v autě odpočinuli u Báry a Lukáše (rodičů skvělého webu czechkiwis.cz). Moc vám všem děkujeme! Jinak byla naším útočištěm pohodlná pojízdná postel v našem campervanu. Sprchy, záchody a kuchyně jsme potom měli detašované po celé zemi. Když jsme se chtěli osprchovat, prostě jsme vytáhli aplikaci Campermate a nechali si najít nejbližší sprchu. Dokonalá kombinace pohodlí a naprosté cestovatelské svobody!

Jestli jednou z nějakého důvodu budeme nuceni emigrovat, máme vybráno…