Září 2020 – O roce 2020 a cestování se snad nemá cenu rozepisovat. Necelý měsíc před vypuknutím koronakrize jsme koupili letenky na západ USA a zamluvili auto na pět týdnů. Pak jsme naivně věřili, že se korona za měsíc přežene a na léto odletíme. Cha cha. Zbyla jen tuna administrace při dobývání peněz za letenky a auto.

Když jsme doadministrovali, léto bylo u konce, hranice pozavírané, a my řešili, co s dovolenou. Na poslední chvíli se nám podařilo ujet z “best in covid” země. Ještě večer před odjezdem jsme měnili trasu, protože hranice nazítřek zavřelo Německo. Skrz zavírající hranice jsme přes zastávky v Rakousku a nějaký čas v Dolomitech dojeli až na Korsiku. Tam jsme dva týdny užívali geniální kombinace horských treků a plážové pohody a na všechno to šílenství takřka zapomněli. Naším největším nepřítelem se namísto korony staly v druhé půlce cesty hurikány.

Na cestě zpátky už byla pandemie na vrcholu. Myšák s Mikym to vzali letadlem a já se vrhl na non-stop jízdu, kde jsem každou zemi musel v rámci pár hodin bez zastávky projet. Až jsem dojel do země nejpostiženější. Domů.