chinaČervenec 2011 – První velká cesta do neznáma. Bez peněz, bez znalosti kultury či jazyka, ale zato v super partě. Tak jak to má na začátku být! Čína nás ohromila. Jedno velké soukolí, které v něčem roste a v něčem naopak zaniká každým dnem.

Po pár dnech v Pekingu a na Velké zdi jsme zamířili objevovat rurální část země v jižních provincií Hunan, Guizhou, Yunnan a Sichuan. V nejlepší den z celé měsíční cesty jsme zahodili všechna doporučení a průvodce, a prostě jsme se vydali na nějakou čtyřapůltisícovou horu na horizontu. Mimo cesty, rovně za nosem, skrze panenská údolí, polorozpadlé poloopuštěné chatrče, jaky, až na hranici nízkých oblak, odkud se proti nám rozběhli divocí koně. Ten den měl s celou naší čínskou výpravou něco společného. V obou případech jsme se vydali z naší komfortní zóny do naprosté mlhy, a za odměnu na konci vždy čekalo něco velkého.

DISCLAIMER: Kromě počátků cestovatelských jde i o počátky fotografické (čti foceno na kompakt). Omluvte tedy sníženou technickou kvalitu následujících snímků.